26 października 2018 roku  odbył się w naszej szkole X Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Mottem tegorocznego konkursu były słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. (…) niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym.”

Uczestnicy konkursu przyjechali do nas z różnych miejscowości. Swoje szkoły godnie reprezentowali uczniowie ze szkół w Węgierce, Woli Węgierskiej, Pruchniku,  Jodłówce, Rudołowicach, Czelatycach i Tuligłowach. Oczywiście nie zabrakło uczniów z Roźwienicy.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, co zgodnie potwierdziło jury w składzie:

Przewodnicząca – Pani Marta Zadorożna oraz Panie Maria Kulikowska i Hanna Wojciechowska – Kiwior.

Jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców i wręczyło dyplomy i nagrody.

W kategorii klas I – III za recytację przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Eryk Skowroński, Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy

II miejsce – Wiktoria Pieszko, Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy

III miejsce – Maja Buryło, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Jodłówce

W kategorii klas I – III za wykonanie pieśni przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Fabian Kądziołka, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku

II miejsce – Maria Ziobrowska, Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy

III miejsce – Kamila Świst,  Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Węgierce

W kategorii klas IV – VI za recytację przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Adrianna Mnich, Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Woli Węgierskiej

II miejsce – Izabela Kubas, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach

III miejsce – Milena Potoczny, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach

W kategorii klas IV – VI za wykonanie pieśni przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Zofia Szpak, Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Węgierce

II miejsce – Aurelia Modras, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku

III miejsce – Magdalena Ziobrowska, Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy

wyróżnienie – Jakub Neścior, Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy

W kategorii klas VII, VIII oraz III gimnazjum za recytację przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Milena Ciećko, Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Węgierce

II miejsce – Sebastian Zamróz, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach

III miejsce – Agata Ciurko, Szkoła Podstawowa w Czelatycach oraz 

Dominika Mielniczek, Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy

W kategorii klas VII, VIII oraz III gimnazjum za wykonanie pieśni przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Martyna Stec, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku oraz 

        Julia Łańko, Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy

II miejsce – Aleksandra Stańko, Gimnazjum Publiczne w Pruchniku

III miejsce – Oliwia Serafin, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Jodłówce

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.