Uczniowie klasy 2 wzięli udział w terenowej grze edukacyjnej dotyczącej prawidłowego postępowania z odpadami. Dzieci, pracując w kilkuosobowych zespołach, poruszały się po wyznaczonych punktach zadaniowych na terenie PSZOK w Jarosławiu. W każdym punkcie czekało na nie zadanie związane z segregacją śmieci, rozpoznawaniem rodzajów odpadów oraz zasadami dbania o środowisko. Uczniowie, rozwiązywali krótkie zagadki ekologiczne, a także wykonywali zadania ruchowe połączone z utrwalaniem wiedzy. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, współpracą i znajomością podstawowych zasad ekologicznego postępowania. Zajęcia miały charakter praktyczny i sprzyjały utrwaleniu nawyków dbania o środowisko w codziennych sytuacjach.
Przejdź do treści